Csúcstechnológiát a hallgatók kezébe!

A technológia alapú gazdaság munkaerőpiacán ma már nemcsak azt kérdezik az egyetemről kikerülő hallgatótól, hogy mit tanult, hanem azt is, hogy milyen feladatot képes elvégezni. Az egyetemnek ezért biztosítania kell, hogy a hallgatók megismerkedjenek a naprakész, nemzetközileg is versenyképes módszerekkel és a világviszonylatban is magas színvonalú műszerekkel. Nemzetgazdasági sikereink kulcsa lehet a modern technológiai igényű iparágak részarányának növelése a hazai kutatás-fejlesztés erősítésével vagy a multinacionális vállalatok betelepülésével. Ennek előfeltételei a jól képzett, gyakorlati ismeretekkel rendelkező szakemberek az építőipar, a gépészet, a vegyipar és biológia, az elektronika és villamosmérnöki tudományok, az informatika, a közlekedés és a természettudományok területén.

A gyakorlati képzéshez szükséges infrastruktúra, elsősorban az eszközpark technológiai színvonalának emeléséhez nyert el a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és hazai költségvetési előirányzatból 393 941 782 Ft vissza nem térítendő támogatást, mely a projekt 463 460 921 Ft-os összköltségének 85%-a.
A pályázatban részt vevő karok:
- Építőmérnöki
- Gépészmérnöki
- Építészmérnöki
- Vegyészmérnöki és Biomérnöki
- Villamosmérnöki és Informatikai
- Közlekedésmérnöki és Járműmérnöki
- Természettudományi

A pályázaton belüli beszerzések eredményeként a hazai mérnökképzés egyebek között olyan eszközökkel gyarapodhat, mint például a 3D virtuális valóságban kivitelezett tervezés. A csúcstechnológia oktatási szinten való megjelenését támogatandó, beszerzésre kerül a gyógyszerkutatásban használt, a molekulák relatív vándorlási sebességét analizáló kapillár-elektroforézises kromatográf. A környezettudatos járműtervezés oktatása termikus és akusztikus környezetterhelést mérő műszerekkel gazdagodik. Nagy technológiai igényű, kiemelt fejlesztési terület az orvosi-műszaki interdiszciplináris gyakorlatot igénylő terápiás és diagnosztikai műszerfejlesztés, a pályázat sugárterápiás eszközöket, MR, CT és ultrahang-berendezéseket juttathat a hallgatók kezébe.
A hallgatók az új laboreszközöket már a 2012/2013-as tanév során használhatják a laborgyakorlatokon.
Megítélt támogatás: 393 941 782 Ft
Elfogadott projekt összköltség: 463 460 921 Ft
Támogatás mértéke: 85%
Időtartam: 16 hónap (2011. szeptember 1. – 2012. december 31.)
Projektmenedzser: Dr. Czencz László
Szakmai vezető: Dr. Légrády Dávid
Pénzügyi vezető: Dr. Oberrecht Gabriella