Akinek a bőre alatt is pénz van
Mikrochipet először 1998-ban ültettek be emberbe, azonban a technológia csak az elmúlt évtizedben vált kereskedelmi forgalomban elérhetővé, igaz, egyelőre korlátozottan.
Egy magyar influenszer posztja szerint a 28 milliméteres chip beültetését itthon még nem végzik el. A beavatkozás mindössze negyedóráig tart, a fejlesztés pedig nem igényel akkumulátort vagy más áramforrást. Elméletileg a kevesebb mint egy gramm súlyú eszközt bárhová el lehet helyezni, ám a fejlesztők javaslata szerint a kézfej a legideálisabb erre. Az innováció egyetlen apró mikrochipből meg egy antennából áll, amelyet egy biopolimer – egy természetes eredetű, műanyaghoz hasonló anyag – foglal magába.
A brit–lengyel cég, a Walletmor chipje a gyakorlatban egy érintéssel működő bankkártya funkcióit képes ellátni, és a világon bárhol kiegyenlíthetjük segítségével a számlánkat, ahol a bankkártyát is elfogadják. A fizetéshez a beültetett chip mellett egy applikációt kell letölteni a telefonunkra. Maga a mikrochip 300 dollárba kerül, és nyolc év után ki kell cserélni. A fejlesztést már 32 országban forgalmazzák, egy 2021-ben készült felmérés szerint a megkérdezettek 51 százaléka megfontolná a beültetését.•