A térbeliség újabb csoportja a „lágy cellák” nevet kapta. Nem elméleti kreálmány, a természetben számos helyen megtalálhatók azok a geometriai alakzatok, amelyek új tudományos megállapításra inspirálták a kutatókat. Ilyen minta lelhető fel például az izomszövet síkmetszeteiben, a zebra csíkjaiban, folyami szigetek alakjában és a hagymarétegekben. A geometriai felfedezés azt sejteti, hogy a lágy cellák a biológiai szövetek geometriai építőelemei.
A lágy cellák alaposabb megismerése magyarázatot adhat egyebek között a szövetek statikus geometriájára vagy a növények gyökereinek növekedésére is. A magyarázat pedig messzire vezethet. Domokos Gábor szerint egy új geometriai konstrukció alkalmazási lehetőségeire gyakran csak jóval a publikáció megjelenése után derül fény. Erre a legjobb példa a Gömböc.
A BME-n tehát megint megláttak valamit, ami mindannyiunk szeme előtt van, csak éppen nem vesszük észre. Kíváncsiság, problémameglátás, a természet titkainak megértése az, amiből ebben az esetben újfent kicsúcsosodott egy különleges eredmény. Pontosabban kilágyult.•