Idén a májusi találkozón Balogh Petya angyalbefektető például arra hívta fel a figyelmet, hogy jelentősen emelni kell a kockázatitőke-befektetések volumenét, mert azzal a startup cégek számát, projektjeik színvonalát és a hazai gazdaság számára hasznosítható eredményeiket lehet növelni. Lépni kell, hiszen Magyarország jelenleg évente mindössze 54 millió eurót invesztál startupokba, ami európai és globális összehasonlításban is kevés.
Tetszik, nem tetszik, fel kell zárkózni a nemzetközi innováció üteméhez. Meg kell értenünk az innovációk életképességét, jövedelemtermelő képességét és elavulásának idejét is. Hogy hol rúghatunk labdába? Egy zseniális ötlet bármilyen területről jöhet, ám ha az adottságainkat és a hagyományainkat nézzük, akkor hazánk nemzetközi szintű innovációra a többi között a mesterséges intelligencia, az oktatás és a mezőgazdaság terén lehet aktív szereplő, így ezekre a kitörési pontokra fókuszálva várhatunk érdemi eredményeket.
Az angyalbefektető szerint szükség van a startup közösség és kultúra erősítésére. A kockázatitőke-befektetések ugyanis valóban kockázatosak, nem mindegyik hozza az előzetesen remélt eredményt, de a nyerés esélye növelhető. A sikeres befektetések tapasztalatainak átadása, a kudarcokból tanulás növeli az esélyeket. Csak lépni kell!•