Táblagép vagy laptop?
De mire való egy táblagép? És mire ne használjuk?
A dizájnon és súlyelőnyön kívül mi játszhat szerepet egy újabb eszközberuházásban?
Könyvtár, rajzgép, jegyzetfüzet, házimozi, GPS, naptár, levelezőrendszer, böngésző – és nem vagy-vagy, hanem is-is funkcióban, egymás mellé rendezve. Ha bátran elengedjük PC-nk, notebookunk billentyűzetét, igazán praktikus mobil gépet tudhatunk magunkénak. Természetesen operációs rendszere, valamint a hozzárendelhető kiegészítő szoftverek, alkalmazások is sokat számítanak a vásárlás előtt, de mint minden útra való eszköz, ez sem helyettesíti a nagy memóriával, kihelyezett memóriatárolóval rendelkező asztali megoldásokat vagy szervereket – egyelőre.
Beruházás előtt mindenekelőtt érdemes átgondolni leendő gépünk funkcióját. Üzleti alkalmazásban óriási mennyiségű információt, gyors adatbevitelt, kényelmes hozzáférést és számlálhatatlan mennyiségű kisegítő alkalmazást kaphatunk a géphez.
Az iPad2 európai berobbanását követően több vezető gyártó is igyekezett a nyomába – vagy legalább a sodrába – kerülni, ezek közül a 2011 őszére várható Archos G9 80 és G9 10 debütálása igazán izgalmasnak ígérkezik annak ellenére, hogy a francia gyártó korábbi ígéretei ellenére drágábban kerülnek piacra. Az Archos a legelsők között mutatott be táblagépet, az átütő siker azonban elmaradt. Az új generációs G9-es sorozattal szereznék vissza piaci csillogásukat, az alapdarabok már júniustól kaphatók.
A 8 és 10.1 colos kijelzőjű gépek Android platformon – bár Honeycomb verzióját hamarosan kiüti az Android 4.0 –, erős hardveren, nagy tárhellyel és számos költségcsökkentő tényezővel érkeznek. Ezek a tulajdonságok még akkor is sikeressé teszik a gépeket, ha nem a legújabb rendszer fut rajtuk. Az már csak hab a tortán, hogy tervezettnél magasabb árukkal is a megfizethető kategóriába tartoznak.•