Inkább csapvizet igyunk!
Szerencsés helyzetben vagyunk. Hazánk nagy vízkészlettel rendelkezik, így belátható időn belül nem fenyeget bennünket a számos országot már érintő vízhiány. Ráadásul a felszín alatti vízkészletek, így az ivóvíz minősége is kifejezetten jónak mondható. Magyarországon a vezetékes hálózat által biztosított víz nagyon jó minőségű, ezért is nehezen érthető, miért vásárolunk annyi csomagolt ásványvizet.
A barcelonai Globális Egészségügyi Intézet (ISGlobal) friss kutatása szerint a palackozott víz háromezer-ötszázszor nagyobb terhelést jelent a környezetre, mint a csapvíz. Ráadásul minden egyes szemétbe dobott PET-palack tovább rombolja környezetünk, vizeink tisztaságát. A legmodernebb vízszűrő berendezéseknek köszönhetően biztosítható, hogy ugyanolyan ízű és minőségű víz kerüljön az asztalra, ugyanis van olyan eljárás, amellyel már nemcsak megszűrik, hanem egyedülálló módon kezelik is a vizet.
Egy ember évente körülbelül ezer liter folyadékot iszik meg, és naponta nagyjából 2,4 liter víz ürül ki a szervezetből. Ezt a mennyiséget pedig pótolnunk kell. A szervezet víztömegének ingadozása igen kicsi, naponta mindössze egy százalék, és független attól, hogy mennyi folyadékot fogyasztunk. Ha a szervezet víztartalma kismértékben csökken, csupán szomjasak leszünk, de ha eléri a három százalékot, már nyálelválasztási zavarok is jelentkeznek, és ha a folyadékszint csökkenése meghaladja a tíz százalékot, az már halálos.
Igyunk tehát elegendő folyadékot, de inkább csapvizet!•