Folytatva a tavalyi sikereket, idén is fantasztikus eredményt értek el a magyar versenyzők az Amerikában megrendezett ISEF innovációs világbajnokságon.
2026. május 9-15. között az Egyesült Államokbeli Arizona államban, Phoenix városban rendezik az ifjúsági tudományos versenyek világbajnokságát, amelyen hazánkat két kiemelkedő teljesítményt nyújtó gimnazista, Ivánka Laura és Szokolai Lili képviselik, akik a 34. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia első díjasaiként érdemelték ki a nemzetközi megmérettetésen való...
2026. március 31. és április 1. között ismét Debrecenre irányult az energetikai szektor figyelme, a konferencia két napja alatt több, mint 100 szakember, kutató és hallgató vett részt az energiaszektor aktuális kérdéseinek megvitatásában. A rendezvényen összesen mintegy 22 előadás hangzott el, emellett 11 iparági kiállító is bemutatta legújabb fejlesztéseit és megoldásait.
Két ezüst, egy bronz: ismét három éremmel bizonyítottak a magyar diákok egy kiemelkedő nemzetközi innovációs versenyen. A magyar diákok korábban az Országos Tudományos és Innovációs Olimpián (OTIO) értek el kiváló eredményeket, a tunéziai versenyen nyújtott mostani teljesítményük pedig a sokadik nemzetközi elismerés az elmúlt évben.
2026. március 19-én rendezték meg az első InnoSummit 2026 innovációs konferenciát, amelynek célja a hazai innovációs kultúra fejlesztése, a legjobb nemzetközi és hazai gyakorlatok népszerűsítése, a sikeres innovációs ökoszisztémák működésének megértése és bemutatása.