Rekordszámú pályázat az OTIO-n

Az előző évhez képest háromszor annyi, összesen 179 pályázat érkezett be az Országos Tudományos és Innovációs Olimpia (OTIO) második fordulójába, ezzel minden idők legnagyobb mezőnye vág neki a 14–20 éves korosztály számára kiírt verseny utolsó szakaszának.


A több hónapos mentorálási és felkészülési idő­szak után, a verseny második fordulójára 82 egyéni és 97 csapat adta be jelentkezését a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) által 35. alkalommal meghirdetett megmérettetésre.

OTIO-s diákok (Kép: MISZ)

Az elmúlt hónapok mentorálási időszakában a versenyzők mind szakmai, mind üzleti, mind számos egyéb – egy sikeres innováció megvalósulásához elengedhetetlen – képzésben és képességfejlesztési programon vehettek részt.

Az idei rekordszámú pályázat közel egyharmada az informatikai, több mint negyede a gépész, villamos-műszaki, ötöde a matematika, fizika, környezetvédelem, szintén ötöde pedig az orvos, biológia, kémia szekcióba érkezett. A projektekben a fiatalok gondolkodását egy­értelműen a fenntarthatóság és az emberi élet minőségének javítása vezérli: a pályázatok számottevő része a vizek tisztaságát, a hatékony energiafelhasználást, a károsanyag-kibocsátások csökkentését és az egész­ség megőrzését célozza, de természetesen a mesterséges intelligenciához és az űrkutatáshoz kapcsolódó ötletek sem maradtak el.

A kétnapos, kiállítással egybekötött döntőt május 22-én és 23-án, a Budapesti Műszaki és Gazdaság­tu­do­mányi Egyetem Q épületében rendezik meg, ahol a pályamunkákat is megtekintheti a nagyközönség, és a versenyzőkkel is találkozhat.•

Címlapkép: MISZ


 
Archívum
 2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020  2021  2022  2023  2024  2025  2026
Címkék

Innotéka