Inno-tér
2016. október 9.

Mafitud-találkozó

Szeptember elején tartották a Magyar Fiatal Tudósok Társasága (Mafitud) 15. Országos Találkozóját az Egis Tudományos és Technológiai Központjában, ahol korábbi Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetség­kutató Verseny fiatal versenyzői közül néhányan bemutatták nyertes fejlesztéseiket a résztvevőknek.


A Mafitudot 2005-ben alapították az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny díjazottjai Visegrádon, és tagjainak száma mára megközelíti a háromszázat. Közülük kerülnek ki azok, akik évek óta eredményesen képviselik a magyar fiatalokat az EU Fiatal Tudósok Versenyén, az Intel Tudományos Világversenyén, Környezetvédelmi Olimpiai Világversenyén, Ifjúsági Tudományos Konferenciákon Londonban, Svájcban, a NASA és az EU Űrkutatási Központjában, a CERN-ben és szerte a világon.

A kreatív tehetségek olyan fiatalok, akik rendkívüli dolgokat találnak ki, és ezt különleges módon valósítják meg, mondta Pakucs János, a Magyar Innovációs Szövetség (MISZ) tiszteletbeli elnöke a rendezvényt megnyitó beszédében. Kiemelte a tehetséggondozás fontosságát, hiszen egy tehetséges fiatal önmagában, segítség nélkül nem képes a fejlődésre. Ezután szólt a nemzetközi versenyek fontosságáról és a MISZ által ezekre a rendezvényekre delegált fiatalok sikereiről. Külön kiemelte Udvardi Péter és Bálint Karola szereplését.

Elsőként Bálint Karola kapott szót, aki a 24. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyen III. díjat kapott, és a 2016. évi Intel ISEF különdíjasa volt. Előadásából megismerhettük az általa kifejlesztett androidos alkalmazást, amellyel intelligens bevásárlólistát készíthetünk, ezzel megkönnyítve a vásárlást egy nagyobb áruházban.

Másodikként Krecht Rudolf, a 24. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny II. díjasa mutatkozott be, aki érdekes előadást tartott az általa fejlesztett tűzoltó és életmentő robot fontosságáról, annak termékké formálásáról. Ennek a robotnak a célja, hogy szükség esetén orvosi ellátást is tudjon biztosítani a sebesülteknek.

Ezután Kapui Ákos, a 14. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Verseny I. díjasa, a Distinction mobilapplikációkat fejlesztő startup egyik alapítója következett. Visszaemlékezett az elmúlt tíz év sikereire és kudarcaira, kiemelte a munkája iránt érzett szeretetét. Azt is elmondta, a legfontosabb, hogy jó környezetben, jó emberekkel dolgozhat együtt. Ahogy ő fogalmazott: „A csapatod a legfőbb terméked!”

Végül Hild Imre, a Startup Kultúra Közösség vezetője tartotta meg előadását A célravezető vállalkozói szemlélet – esetek a sikeres vállalkozók életéből címmel. A fiatalokat számos hasznos tanáccsal látta el a vállalkozásaik elindítása, életben tartása és sikeressé tétele érdekében. Hangsúlyozta, hogy nem az ötlet a legfontosabb, hanem a megvalósítás, a végrehajtás.

A szakmai program után az Egis Tudományos és Technológiai Központ munkatársai lehetőséget biztosítottak a résztvevőknek, hogy betekintést nyerhessenek a gyógyszerkészítés folyamatába, a fiata-lok bejárhatták a kiállítást, használhatták a multimédiás eszközöket, és játékos teszteket végezhettek el.•

 
Inno-tér
Archívum
 2011  2012  2013  2014  2015  2016  2017  2018  2019  2020  2021  2022  2023  2024
Címkék

Innotéka